هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

Sun
ورود   |   ثبت نام
بنر راست 1بنر راست 2بنر راست 3بنر راست 4بنر راست 5
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 2
تازه ها
وینگارتیا
Weingartia neocumingii
Cactaceae
غنی قابل نفوذ و سبک
آفتاب کامل گاهی سایه
نامشخص
متوسط
وینگارتیا

کاکتوس وینگارتیا
بومی منطقهرویشگاه اصلی این کاکتوس کشور بولیوی است و در آرژانتین نیز گسترش فراوانی دارد .
مشخصات مورفولوژیکم و بیش ساختاری گرد و نیمه کروی دارد که با افزایش سن طویل میشود بلندی این کاکتوس ، از ٧ تا ١٥ سانتیمتر و قطر از ٥ تا ٧ سانتیمتر دگرگونی دارد ، رنگ بدنه خاکستری مایل به سبز پررنگ میباشد . در سطح تنه اصلی آرئولهای درشت به درازای ٢٥.١ سانتیمتر با خارهای نازک و بلند که معمولاً با پرزهای سفید پوشیده شده ، جای گرفته اند . آرئولها دارای ١٦ خار شعاعی به درازای ٠.٥ تا ٣ سانتیمتر و٣ تا ١٥ خار مرکزی به درازای ١ تا ٥ سانتیمتر می باشند . خارهای شعاعی معمولاً منحنی شکل و خارهای مرکزی مستقیم و نیمه منحنی اند . خارها در رنگهای سفید ، زرد و قهوه ای و گاهی در بخش بالایی تیره تر دیده میشوند . گلهای زنگوله ای شکل ، معمولاً در حلقه بالایی بدنه اصلی از میانه تابستان تا پایان تابستان پدید می آیند . رنگ گلها زرد ، زرد طلایی و نارنجی است و گاهی چند گل زیبا از یک آرئول شکوفا میشوند . میوه وینگارتیا ، تخم مرغی شکل با درازای ١ سانتیمتر و به رنگ زرد مایل به سبز که هنگام رسیدن سرخ مایل به سبز میگردد .
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان
دمای حداقل5درجه سانتی گراد
روش تکثیرازدیاد این کاکتوس اغلب با کشت بذور آن انجام میگیرد ، البته بسیاری از دوستان و پرورش دهندگان ترجیح میدهند که با پیوند آن در روی پایه های قوی ، گونه های بهتر و زیباتری داشته باشند .
مراقبت و نکات باغبانیوینگارتیاها آفتابدوست بوده ولی در تابستان جایگاه سایه روشن را میپسندند و نیاز به خاکهای غنی قابل نفوذ و سبک دارند ، رطوبت متوسط را میپسندند در طول ماههای گرم به آبیاری مناسبی نیازمندند و بهتر است در زمستان که فصل استراحت آنهاست در جایگاهی خشک و خنک نگهداری شوند .