هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

Sun
ورود   |   ثبت نام
بنر راست 1بنر راست 2بنر راست 3بنر راست 4بنر راست 5
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 2
تازه ها
کوپیاپوا
Copiapoa hypogaea
Cactaceae
خاک کاکتوس،زهکشی شده
آفتاب و سایه
گرمای زیاد
متوسط
کوپیاپوا

کاکتوس کوپیاپوا
بومی منطقهشیلی سواحل آنتوفاگاستا
مشخصات مورفولوژیاین کاکتوس کروی استوانه ایی شکل بصورت توده ایی زیست می کند و تا ارتفاع ۱۵ سانتی متر و ساقه ایی به ضخامت ۸ سانتی متر برنگ سبز خاکستری متمایل به قهوایی رشد می کند . بدنه این گیاه دندانه دندانه بوده ( ۱۰ تا ۱۶ دندانه ) با حالتی شل و افتاده به ابعاد ۴ الی ۷ میلیمتر در قطر و ۵ میلی متر در ارتفاع و فواصل تا ۴ تا ۸ میلیمتر از هم قرار گرفته که با بالا رفتن سن تپه های قسمت پائین ساقه کم ارتفاع شده و از بین می روند و در دنده های بلایی خار های ریز ی قرار گرفته است ( تا ۱۰ عدد و به رنگ قهوی ایی سیاه و خاکستری ) از مشخصات بارز این گیاه پرز های سفید مانندی است که در بالای مرکز جوانه گیاه برای محافظت از جوانه و جلوگیری از تبخیر زیاد آب بخصوص هنگام گل دهی می روید البته در گل خانه ها بعلت و جود لایه محافظ پرزهای روی سر گیاه تا حد زیادی کاهش می یابد .گلها به رنگ زرد ابریشمی متمایل به لیمویی و گاهی متمایل به صورتی به حالت افشان با گل برگهایی ابریشمی و پریشان که تا ۳.۵ سانتی متر گسترده میشود و ضمنا معطر است و در گرم ترین روزهای تابستان چند ساعت پس از طلوع آفتاب باز شده و دو ساعت قبل از غروب آفتاب بسته میشود .
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان
دمای حداقل0درجه سانتی گراد
کوددهیدر فصول رشد به کوددهی نیاز دارد .
روش تکثیراز طریق بذر( یک میلمتر طول و نیم میلی متر ضخامت . برنگ سیاه و سفید درخشان ) و پاجوش
مراقبت و نکات باغبانیدر برابر بی آبی مقاوم است و در فصول گرما نیاز متوسط و سبکی به آب دارد و در زمستان خشک نگهداری شود . این گیاه را بایدازگرمای بیش ازحدو سرمای بیش ازحدمحافظت کرد الخصوص در زمستان اجازه ندهید دما محیط اطراف این کاکتوس کمتر از صفر برود .
توضیحاتhypogaea در لاتین به معنای زیر زمینی و چون این گیاه بیشتر تنه اش را زیر خاک نگهداری میکند به این نام نامیده شده .