هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

Sun
ورود   |   ثبت نام
بنر راست 1بنر راست 2بنر راست 3بنر راست 4بنر راست 5
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 2
تازه ها
کارنژیا
Carnegiea gigantea
CACTACEAE
مخلوط خاک
خیلی زیاد
21درجه سانتیگراد
کمی مرطوب
کارنژیا

کاکتوس کارنژیا
بومی منطقهبیابان سونورا واقع در جنوب غربی ایالات متحده آمریکا و شمال مکزیک
مشخصات مورفولوژینوعی کاکتوس شبیه به درخت می‌باشد که می‌تواند تا ۲۵۰ سال عمر کند ساقه بشکه‌ای شکل آن دارای پره‌های موازی که روی آنها توسط تیغه‌هایی پوشانده شده‌است می‌باشد. در هنگام بارندگی بدنه این گیاه پر ازآب شده و بزرگ می‌شود و پره‌ها به طرفین گسترش پیدا می‌کننددارای بدنه ای استوانه ای شکل به قطر ٦٠ سانتیمتر و ارتفاع ١٢ متر است که بعد از ٢٠ الی ٣٠ سال در شرایط مطلوب شاخه های فرعی را ٣ متر بالاتر از سطح زمین ایجاد میکند . دارای ٢٤ شکاف ردیفی و آرئولهای قهوه ای رنگ که به فاصله ٥.٢ سانتیمتر از هم قرار گرفته اند . هر آرئول شامل ٢٠ خار شعاعی و ٣ تا ٦ خار مرکزی به درازای ٦ سانتیمتر هستند. خارها به رنگ قهوه ای روشن و تیره و گاه نقره ای می باشند . گلهای قیفی شکل به قطر ١٢ سانتیمتر در رنگهای سفید و سفید مایل به سبز بسیار خوشبو ، شب هنگام ، در سن بلوغ کارنژیا شکوفا میشوند . فصل گلدهی آنها بهار و تابستان است . میوه های تخم مرغی شکل به درازای ٥.٧ سانتیمتر و سبزرنگ که هنگام رسیدن سرخ رنگ میشوند و شکاف برداشته و بذرهای سخت و سیاه رنگ خود را به بیرون پرتاب میکنند .
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان
کوددهیآنها را یک بار در سال با کود متعادل تغذیه نمایید.
روش تکثیرکاکتوس ساگوارو رشد آهسته ای دارد و از کاشت بذر به وجود میآید و هرگز از طریق قلمه قابل تکثیر نیست.
مراقبت و نکات باغبانیکاکتوس ساگوارو نیاز به خورشید کامل و مخلوط خاک خوب زهکشی شده دارد. در گلخانه ها ، استفاده از مخلوط خاک لوم و شن و ماسه کوچک برای زهکشی بهتر توصیه میشود. این گیاه میبایست به خوبی آبیاری شود ولی باید اجازه داد تا خاک آن به طور کامل قبل از آبیاری مجدد خشک شود . میزان آبیاری مناسب در ماههای گرم برای آنها لازم ولی در طی فصل زمستان ، نیاز به آبیاری چندانی ندارد و در برابر یخ زدگی (چند درجه زیرصفر) مقاومت نشان میدهند .
توضیحاتهر گاه باران می آید این کاکتوس با حفظ آب و مصرف آرام آن طی مدت بی آبی خود را حفظ میکند. دنده‌های این کاکتوس توسط سرخ‌پوستان بومی برای ساختمان‌سازی استفاده می‌شده‌است . میوه های کاکتوس ساگوارو برای مردم محلی به شدت با ارزش است و از خوراک های مرسوم است. کاکتوس کارنژیا به سبب داشتن تنه قطور و پرخار خود ، در طبیعت جایگاه بسیار مناسبی برای آشیانه سازی پرندگان ویژه سرزمینهای بومی خود به شمار میرود . زیرا فراهم کردن شکافهایی مناسب برای لانه سازی به آسانی انجام گرفته و همچنین آنها را از گزند دشمنان دور نگه میدارد . در فصل بهار گیاه ساگوارو گلهای سفید مایل به کرم فنجانی شکل در می‌آورد این گلها توسط حیوانات زیادی گرده افشانی می‌شوند که از جمله آن حیوانات می‌توان فاخته که در روز روی آن می‌نشیند و خفاش که در شب روی آن می‌نشیند را نام برد.