هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

Sun
ورود   |   ثبت نام
بنر راست 1بنر راست 2بنر راست 3بنر راست 4بنر راست 5
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 2
تازه ها
ساگوارو طلایی
Neobuxbaumia polylopha
Cactaceae
مخلوط خاک
خیلی زیاد
20درجه سانتیگراد
کمی خشک
ساگوارو طلایی

کاکتوس ساگوارو طلایی ( Golden Saguaro, Golden-spined saguaro )
بومی منطقهمکزیک
مشخصات مورفولوژیساگوارو طلایی یه شکل یک ساقه بزرگ درخت وار است. این کاکتوس می تواند به ارتفاع بیش از 15 متر و وزن چندین تن برسد.مغز میوه این کاکتوس می تواند تا 20 سانتی متر رشد کند. ساقه ستونی این کاکتوس بین 10 تا 30 دنده با 4 تا 8 تیغ مرتب به صورت شعاعی است. ها این تیغ ها بین 1 و 2 سانتی متر طول دارند و به حالت موی سیخ مانند هستند. گل این کاکتوس به رنگ قرمز تیره است که این رنگ گل در میان کاکتوس های ستونی که معمولا دارای گلهای سفید هستند نادر است. گل ها بر روی اکثر areole های آن رشد می کنند. گل های آن در طول روز باز هستند و گرده افشانی توسط حشرات انجام میشود.میوه های کوچک آن سبز رنگ و استوانه ای شکل میباشند و دانه های آن به سرعت رشد می کنند ، و می توانند به رشد کامل در سه هفته برسندو چون در معرض دید هستند اجازه می دهد تا پرندگان آنها را به سرعت بخورند.
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان
دمای حداقل2- درجه سانتیگراد
کوددهینسبت کود مناسب این کاکتوس 6-6-18 میباشد .
روش تکثیرتکثیر این کاکتوس از طریق پیوند و یا از قلمه در فصل بهار است (اجازه دهید خاک آنها کاملاً خشک شود). سپس آنها را در خاک کاکتوس تازه که اندکی مرطوب است قرار دهید تا ریشه کند.
آفات و بیماریها
مراقبت و نکات باغبانیدر طول ماه های زمستان ، آنها باید در جای خشک نگه داشته شوند . حتماً قبل از آبیاری مجدد این گیاه از خشک بودن خاک گلدان اطمینان حاصل نمایید .
توضیحات Neobuxbaumia Polylopha که با نام ساگوارو طلایی(Golden Saguaro) معروف است، گونه ای از کاکتوس ها میباشد که تنها در مکزیک یافت میشود و محدود به یک منطقه کوچک در ایالت Guanajuato است و در دره های با دامنه سنگ آهک رشد می کند. میوه های ساگوارو طلایی، برای انسان نیز ارزش خوراکی دارد و دارای عطر و طعم و دانه ها معطر و ظریف است.