هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

Sun
ورود   |   ثبت نام
بنر راست 1بنر راست 2بنر راست 3بنر راست 4بنر راست 5
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 2
تازه ها
کریسمس
Schlumbergera truncata
CATACEAE
هوموسی پیت،ازت دار
متوسط گاهی سایه
15درجه سانتیگراد
مرطوب
کریسمس

زیگوکاکتوس( کاکتوس کریسمس )
بومی منطقهمناطق خاورمیانه و برزیل
مشخصات مورفولوژیزیگوکاکتوس ها از گیاهان اپی فیت به شکل درختچه ای برگ نما به رنگ سبز و سبز تیره بوده که بلندی آنها به ۶۰ سانتیمتر می رسد . دارای گلهایی به رنگ سفید ، زرد ، نارنجی ،صورتی ،سرخ و ارغوانی است و گلبرگهای لطیف ، خوشرنگ و درخشان با انتهای برگشته به عقب و بلندی ۶ تا ۸ سانتیمتر و قطر ۳ سانتیمتر می باشند . دوام گلها کو بیش زیاد میباشد .میوه زیگوکاکتوس کوچک و سرخ رنگ است.
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان
دمای حداقل10درجه سانتیگراد
کوددهیدر طول بهار و تابستان که فصل رشد این گیاه است از نور و کود مایع رقیق استفاده میشود،هر کود مایعی که برای گیاهان خانگی است،هر 2یا3 هفته یکبار انجام شود.ولی در اوایل شهریور کودهی قطع شود که اجازه دهد گیاه جوانه بزند و بعد از آن از حرکت دادن و پیوند زدن گیاه بپرهیزید و دوباره بعد از گلدهی گیاه کوددهی را شروع کنید.
روش تکثیرازدیاد آن با کشت بذر انجام می گیرد و به راحتی در گلخانه های شیشه ای در بستر گرم و مرطوب تکثیر می گردند . از طریق قلمه و پیوند نیز به راحتی زیادمی شوند . پیوند آن بر روی کاکتوسها ستونی سبب افزایش رشد گردیده و به تکثیر آن شتاب می بخشد .
مراقبت و نکات باغبانیزیگوکاکتوسها نسبت به سایر کاکتوسها هم نیاز بیشتری به هوای گرم و رطوبت دارند . این کاکتوس ها پرریشه بوده ، خاک آنها متفاوت با سایر کاکتوسهاست و چنانچه روی پیوند نباشند ، نیاز به خاک هوموسی پیت ، تورب و ازتدار خواهند داشت ، فصل تابستان بهتر است در فضای سایه روشن نگهداری شوند و باآغاز فصل سرما بهتر است به درون گلخانه ها برده شوند تا در آخرین روزهای فصل زمستان به گل بنشینند .
توضیحاتنام های دیگر: Zygocactus , Thanksgiving cactus , Christmas cactus