هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

Sun
ورود   |   ثبت نام
بنر راست 1بنر راست 2بنر راست 3بنر راست 4بنر راست 5
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 2
تازه ها
جوني پروس چيني
Junipers chinesis
Cupressaceae
خاک باغچه
زیاد
10 درجه سانتی گراد
متوسط
جوني پروس چيني

بن سای جوني پروس چيني ( سرو خزنده )
بومی منطقهشمال آسیا ،چین ،ژاپن ،کره
مشخصات مورفولوژیحفظ چوب هاي مرده روي تنه و آشكار گردانيدن چوب قرمز دروني آن تضاد جالبي از نظر رنگ و بافت با اندام هاي هوايي نرم و سبز رنگ به وجود مي آور كه هر بيننده را مات و مبهوت مي كند . لايه نازك آويز چوبي و جواني و شادابي لايه كامبيوم شكل پذيري شاخه ها را مشكل مي كند به طوري كه شاخه هايي با قطر 5 ميلي متر پس از سيم پيچي بعد از 1 تا 2 سال شكل پذير هستند اما شاخه هايي با قطر بيشتر ممكن است هيچ گاه شكل نپذيرند .
محیط مناسب برای رشدداخل باغچه و محیط باز ولی نه در طبیعت چون رسیدگی نیاز دارند
دمای حداقل10- درجه سانتی گراد
کوددهیدر طول فصل رشد مواد غذايي متعادل استاندارد لازم است اما در فصل پاييز بايد فاقد ازت باشد و كود هايي كه مواد آنها ديرتر آزاد مي گردند در فصل زمستان تجويز ميي گردد و براي رشد بهاره آن نافع است .
روش تکثیرکاشت بذر و قلمه
مراقبت و نکات باغبانیجوني پروس در نور آفتاب اندام هوايي توپر و سبز و شاداب توليد مي كند اما اگر چه رشد گياه در سايه كندتر مي گردد كيفيت رنگ بهتر است . جوني پروس احتياجي به نگهداري و محافظت در برابر سرما و برف و يخ زدگي ندار اما بادهاي شديد رنگ سبز اندام هوايي را به قهوه اي و برنزه تبديل مي كند كه جاي نگراني نيست و گياه در بهار رنگ شاداب خود پيدا مي كند . هر 2 تا 5 سال يكبار در اواسط بهار تعويض گلدان احتياج دارد . خاك مورد استفاده استاندارد است به علاوه 20 درصد خزه تازه اسفاگنوم جهت بالا بردن ظرفيت نگهداري آب در خاك به مخلوط اضافه مي گردد . جهت كمتر شدن خروج شيره گياهي از شاخه ها بهترين زمان هرس در اواخر تابستان است كه سرعت حركت شيره گياهي كند شده است و هنوز زمان كافي براي ترميم زخم هاي هرس قبل از فرارسيدن فصل سرما وجود دارد .
توضیحاتفرم شاخه ها در اين سوزني برگ آنرا بايد براي گلدان هاي استوانه اي و دراز و كاشت آبشار گونه و آويزان شده روي گلدان مستعد نموده است .www.bonsai.ir