هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

Sun
ورود   |   ثبت نام
بنر راست 1بنر راست 2بنر راست 3بنر راست 4بنر راست 5
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 2
تازه ها
پیراکانتا کوکسینیا
PYRACANTHA COCCINEA
ROSACEAE
زهکشی،غنی از کود آلی
خیلی زیاد
10 درجه سانتیگراد
مرطوب
پیراکانتا کوکسینیا

بن سای پیراکانتا کوکسینیا (FIRE THORN )
بومی منطقهجنوب شرقی اروپا و آسیا
مشخصات مورفولوژینوع گیاه بن سای است.دسته گلهای سفید خار آتشین در اواخر بهار بر بوته ها آشکار می شوند. ساقه های خاردار و برگ های سبز براق دارد . در زمستان خوشه های گل سفید آن بسیار جذاب است و از ابتدای عمر گیاه بر شاخسارانش می شکفند. در طول پاییز و زمستان نمایش پردوام میوه های خوشه ایی و آلبالو مانند نارنجی یا سرخ آتشین جلوه ی درخشانی به باغ می دهد و موجب جذب پرندگان می شود و این امر خود موجب پراکنده شدن بذر گیاه می گردد.
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان
کوددهیکوددهی ضروری نیست ، اما در بهار می توان کود یا غذای کامل گیاهی را در خاک به کار برد.
روش تکثیرازطریق کاشت بذر به راحتی تکثیر می شود ، اما نتیجه متغییر است . قلمه های نیمه خشک گرفته شده در پاییز به راحتی ریشه خواهند داد.
آفات و بیماریهامشکل خاصی از نظر آفت و بیماری ندارد.
مراقبت و نکات باغبانیبهترین رشد و نمو را در آب و هوای سرد و مرطوب دارد ، اما در اقلیمهای دیگر نیز ، جزء نواحی خیلی گرم ، به خوبی می رویند. برای داشتن رشد کامل و متراکم به آفتاب کامل نیاز دارد و به باد تحمل نشان می دهد ، اما غالبا به عنوان باد شکن و پرچین و حایل پرورش داده می شود. به انواع گوناگونی از خاکها تحمل نشان می دهد . خاک خوب زهکشی شده غنی شده با کود آلی ترجیح می دهد اما در خاک های فقیر هم کاملا خوب رشد می کند. میوه های آلبالویی رنگینی در پاییز و زمستان بر شاخساران این گیاه جلوه گری می کنند ، که از انگیزه اصلی کاشت آن است. به بوته های تازه کاشته شده به طور منظم آب بدهید ، اما بوته های جا افتاده دوره های طولانی خشکی را بسلامت از سر می گذرانند. اگر هر 2 تا 3 هفته یکبار آبیاری سنگین بشوند نشو و نمای خوبی را خواهد داشت. هرس شاخه ضروری نیست ، فقط برای حفظ شکل و شمایل درخت می توان هر موقع از سال اقدام کرد.
توضیحاتنام های دیگر : پیراکان تا, شیرخشت آتشین ، خار مصری