هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

Sun
ورود   |   ثبت نام
بنر راست 1بنر راست 2بنر راست 3بنر راست 4بنر راست 5
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 2
تازه ها
پیچ امین الدوله
Lonicera japonica
Caprifoliacea
خاک مغذی و خاک برگ
زیاد
12درجه سانتیگراد
کمی مرطوب
پیچ امین الدوله

پیچ امین الدوله
بومی منطقهشرق آسیا
مشخصات مورفولوژیاین گونه از انواع مقاوم و نیرومند است از اردیبهشت ماه تاهنگام یخبندان غرق درگلهای سفید میباشد . در اواخر دوران گلدهی گلبرگهایش به رنگ زرد و یا كِرِم در میآیند و تا كنون دو رقم ژاپنی آن مشاهده شده است . نوع گیاه درختچه بالارونده و پیچنده است.
محیط مناسب برای رشدبرای پوشش آلاچیق ، چَپَر ، داربست های چوبی
روش تکثیربیشتر انواع این گیاه را از راه قلمه تکثیر می‌کنند. این قلمه‌ها بهتر است در تیر ماه که گیاه در پر گل‌ترین وضعیت خود قرار دارد، تهیه شوند. از حرارت ملایم برای تحریک ریشه‌های قلمه‌ها استفاده کنید، گیاهان جوان‌تر را به محض اینکه ریشه دادند، به محیط خنک منتقل کنید. پیچ امین الدوله، خود را به شیوه خاصی تکثیر می‌کند، به این صورت که شاخه‌های خود را روی سطح زمین گسترده می‌کند و این شاخه‌ها به مرور زمان ریشه می‌دهند.
آفات و بیماریهاآفتی که برای این گیاه بسیار خطرناک است، شته می‌باشد که در اثر کثیفی بیش از حد ریشه ایجاد می‌شود. این آفت‌ها ویروسی ایجاد می‌کنند که این گیاه را ضعیف و حتی نابود می‌کند. برای کنترل شته‌ها باید یا از اسپری ضد شته استفاده نمود و یا اینکه آن را طوری قرار داد که ریشه‌هایش در سایه و شاخه‌هایش در معرض آفتاب باشد.
مراقبت و نکات باغبانیهرس این گیاه باید زمانی صورت بگیرد که گل‌های آن از بین می‌رود. هرس عرضی آن باعث می‌شود که گیاه به صورت طولی رشد بیشتری داشته باشد.
توضیحاتپیچ امین الدوله به سه منظور پرورش داده می‌شود، به عنوان یک گیاه رونده یا یک گیاه روندۀ معطر و حتی به عنوان یک بوته با گل‌های رنگی. بیشتر انواع این گیاه در مقابل شرایط مختلف، مقاوم می‌باشند، به همین دلیل نگهداری از آن‌ها ساده می‌باشد. اين گياه به نام امين الدوله صدر اعظم ايران در دوران سلطنت قاجار از اين جهت نامگذاري شده كه گويا اولين بار توسط امين الدوله به ايران آورده شده است در حالي كه نام علمي آن لوني سرا ميباشد .