هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

Sun
ورود   |   ثبت نام
بنر راست 1بنر راست 2بنر راست 3بنر راست 4بنر راست 5
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 2
تازه ها
گل کلم
Brassica oleraceae
CRUCIFERAE
خاكبرگ و كود پوسيده دامي
محيط كاملاً آفتابي
نا مشخص
آبیاری فراوان
گل کلم

گل کلم زینتی ( Ornamental Cabbage, ornamental Kale )
مشخصات مورفولوژیداراي ساقه هايي قوي و برگهايي متناوب و به رنگ سبز مايل به نقره اي و حاشيه برگها به رنگ نقره اي و چين دار است.نوع گیاه به صورت هميشه سبز ولي به صورت دو ساله كاشته شده و استفاده زينتي از برگهاي آن در حقيقت در طول يكسال انجام مي‌گيرد.
محیط مناسب برای رشدبهترين كاربرد اين گياه زيبا كاشت آن در باغ و پارك براي ايجاد نقش همراه با گياهان پوششي هميشه سبز مي‌باشد.
دمای حداقل15- درجه سانتيگراد
روش تکثیر1-کاشت بذر : زمان كاشت بذر در هواي آزاد ارديبهشت و خرداد ماه است. بذرها داخل كرت كاشته شده وقتي نشاء‌ها حدود 5 تا 6 برگه شدند مي‌توان آنها را به داخل گلدان نشايي منتقل كرد. 2- تقسیم بوته : عمل تقسيم بوته شيوه‌اي متداول جهت تكثير اين گياه است كه در فصل بهار (اواخر اسفند تا اواخر فروردين) صورت مي‌گيرد.
آفات و بیماریهااز آفات این گیاه شته ها، سفيد بالکها، مگسهاي ريشه، سوسکهاي برگي، لارو پروانه، ملکه برگي . از بیماریهای آن ساق سياه سفيد داخلي ، سفيدک پودري ، زنگ سفيد
مراقبت و نکات باغبانیفاصله نشاء‌ها بايد طوري انتخاب شوند كه نور كافي به گياه برسد. در غير اينصورت ساقه‌ها جهت رسيدن به نور بلند شده و سست و توخالي خواهند شد و گياه ظاهري نازيبا پيدا خواهد كرد. گياهان خانواده كلم در خاكي كه حاوي مقداري آهك باشد رشد مناسبي دارند . در مورد مصرف كود براي كلم زينتي بايد كمي دقت شود، زيرا كمبود مواد غذايي سرعت و درجه رنگ دهي برگها را كاهش داده و باعث زرد شدن و ريزش برگها مي‌شود. افزودن كودآلي به خاك مناسب مي‌باشد. نكته قابل توجه اينست كه در هنگامي كه برگها در حال تغيير رنگ مي‌باشند به هيچ وجه نبايد از كود ازته استفاده نمود. زيرا برگها قدرت تغيير رنگ خود را از دست مي‌دهند. تغيير رنگ و ايجاد رنگهاي زيبا در ناحيه مركزي برگها زماني آغاز مي‌گردد كه درجه حرارت هوا به 15 درجه سانتيگراد كاهش پيدا نمايد. با تقليل درجه حرارت رنگ‌ها خلوص بيشتري پيدا مي‌كنند . كلم زينتي سرماي 10ـ درجه سانتيگراد را در زمستان مي‌تواند تحمل كند. واريته‌هاي قرمز رنگ مقاومت بيشتري در برابر سرما دارند. اين گياه به طور كلي مقاومت زيادي نسبت به آلودگي و خشكي ندارد .
توضیحاتدر پائيز و زمستان سال اول برگها درشت و رنگين شده و با فرارسيدن بهار سال بعد برگها به سبزي گرائيده ساقه طويل گشته و توليد گل مي‌كند، بذرهاي آن نيز در تابستان مي‌رسند. گل‌هاي اين گياه از نقطه نظر زينتي حائز اهميت نيستند. ولي بهر حال زيبائي خاص خود را دارا مي باشند. کلم زینتی برای کاشت در فصل زمستان بوده و نسبت به سرما مقاوم است.