هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

Sun
ورود   |   ثبت نام
بنر راست 1بنر راست 2بنر راست 3بنر راست 4بنر راست 5
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 2
تازه ها
رعنا زیبا
Gaillardia Aristata
Asteraceae
خاك سبك لومي (زهکشی مناسب)
آفتاب کامل
17 درجه سانتی گراد
آبیاری کم
رعنا زیبا

گل رعنا زیبا (Blanket Flower )
بومی منطقهبومي مناطق امريكاي شمالي
مشخصات مورفولوژیرعنا زیبا جزء گل هاي تابستانه بوده و داراي انواع يك ساله و دو ساله و چند ساله است. داراي برگ هاي متناوب با لبه هاي صاف يا دندانه دار است. گل رعنا شبيه به گل هاي آفتابگردان و به رنگ قرمز يا نارنجي با حاشيه هاي بيروني زردرنگ است. فصل گلدهي اين گياه از اوايل تابستان شروع شده و تا پاييز ادامه مي يابد.
محیط مناسب برای رشد اين گياه معمولاً پوشش متراكمي را به شكل كلني از گل هاي قرمز با حاشيه زرد ايجاد مي كند. در كنار جاده ها، پياده روها و فضاهاي باز مي توان به كاشت اين گياه اقدام كرد.
کود دهینیاز به کود چندانی ندارد
روش تکثیربراي تكثير گياه مي توان از كشت مستقيم بذر در باغچه استفاده كرد و اين زماني است كه خطر يخبندان مرتفع شده است (معمولاً اوايل بهار)، يا از طريق پرورش نشاء در گلخانه و انتقال نشاء كه دوره خزانه داري آن 4 تا 6 هفته طول مي كشد. رعنا را از طريق تقسيم ريشه نيز مي توان تکثير کرد که عمل تقسيم ريشه در بهار يا پائيز انجام گرفته و سپس گياهان حاصله در بسترهاي مورد نظر کشت مي شوند.
آفات و بیماریها اين گياه معمولاً مشكل خاصي از نظر بيماري و آفات ندارد ولي حشرات و شته ها مي توانند باعث گسترش يك نوع بيماري ويروسي در آن شوند.
مراقبت و نکات باغبانیبایستی گلهای پژمرده به تدریج حذف شوند تا گیاه بتواند مرتب به گل بنشیند و زیبایی خود را در تمام دوره گلدهی حفظ نماید . خاک مناسب براي رشد و پرورش گل شاد مخلوطي از يک قسمت خاک باغچه، يک قسمت خاکبرگ، يک قسمت کمپوست و کمي ماسه است. محيط نگهداري اين گياه بايد داراي آفتابي کامل و درخشان باشد بنابراين گلدان رعنا زيبا را بايد پشت پنجره هاي آفتاب گير شرقي و يا جنوبي آپارتمان قرار دهيد. شرايط کم آبي و خشکي را به خوبي تحمل مي کند. شرايط خاك هاي سنگين باعث مرگ گياه مي شود. در مراحل اوليه كشت يا انتقال نشاء به آبياري مرتب نياز دارد ولي وقتي كه به خوبي در خاك استقرار يافت به خشكي بسيار مقاوم مي گردد.
توضیحاتنام لاتين آن از گلدهي زياد و طولاني آن گرفته شده كه مي تواند پوششي وسيع از گل را در باغچه ايجاد كند. رنگ و شكل گل ها در ارقام مختلف اين گياه تنوع زيادي داشته و داراي ارقام كم پر و پرپر با گل هاي بزرگ و كوچك است. گياهي مقاوم به خشكي بوده و در شرايط بسيار سخت هم رشد مي كند.