هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

Sun
ورود   |   ثبت نام
بنر راست 1بنر راست 2بنر راست 3بنر راست 4بنر راست 5
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 2
تازه ها
پپرومیا
Peperomia magnoliaefolia
Piperaceae
مخلوط خاک
متوسط به صورت غیرمستقیم
18 تا 24 درجه سانتی‌گراد
آبیاری متوسط
پپرومیا

پپرومیا ( قاشقی ، Spoonleaf peperomia )
بومی منطقهآمریکای جنوبی (برزیل) ، آفریقای جنوبی ، آفریقای مرکزی و به طور کلی مناطق گرمسیری
مشخصات مورفولوژیگیاهی علفی و همیشه سبز ، ارتفاع گياه در حدود 25 سانتيمتر – برگها گوشتي و تخم مرغي شكل بوده و براق و ابلق با رنگ سفيد – كرمي در متن سبز رنگ و پر از فرورفتگي و برجستگيها ، به رنگ سبز تيره با رگه هاي سبز روشن . سايه آپارتمان ها را به خوبي تحمل مي كند . هم به طور مجزا و هم در كاشت گروهي زيباست .
محیط مناسب برای رشدداخل آپارتمان
کوددهیهر 2 هفته یك‌بار با كود مناسب مخصوص گیاهان آپارتمانی و با دوز معین
روش تکثیراز اواسط فصل بهار تا اوایل پاییز می‌توان آن را از طریق قلمه‌های ساقه‌‌ای، در انتهای ساقه یا برگ تكثیر كرد. قلمه‌های انتهایی ساقه را به طول 8 سانتی‌متر با استفاده از جسمی تیز جدا كنید. ابتدا در پودر هورمون ریشه‌زایی فرو ببرید سپس به‌طور مستقیم در گلدانی با قطر دهانه 9 سانتی‌متر كه حاوی خاك مناسبی باشد، بكارید .
آفات و بیماری هاكنه ریز قرمز و شپشك آرد آلود ، پرآبی و همچنین قرار گرفتن آن در هوای سرد، باعث پوسیدگی و حمله قارچ «بوتری‌تیس» به این گیاه می‌شود .
دمای حداقل15درجه سانتیگراد
مراقبت و نکات باغبانیتوجه داشته باشید كه زمان خرید و انتقال آن به منزل یا محل كار خود ممكن است بخشی از برگ‌های گیاه دچار ریزش شود اما اگر در محل مناسب قرار گیرد و رطوبت لازم را برایش مهیا كنید دوباره برگ‌های جدیدی در آن ظاهر می‌شود. در ایران واریته‌های زیادی از این گیاه پرورش یافته است . نور مستقیم آفتاب باعث خرابی گیاه می‌شود . ریشه این گیاه سطحی و ریز است و در گلدان كوچك احساس راحتی می‌كند و درصورت لزوم 2 سال یك‌بار گلدان آن را با یك اندازه بزرگ‌تر عوض كنید . برگ‌های ترد و شكننده‌ای دارد، بنابراین هنگام تمیز كردن برگ‌های آن دقت كنید . این گیاه حدود 30 درصد به رطوبت نیاز دارد، بنابراین بهتر است در هوای گرم و دمای بالا، روزانه و در هوای كمی سرد، هفته‌ای یك‌بار مه‌پاشی شود . مناطق پرنور یا نیمه سایه به دور از تابش مستقیم خورشید باشد، مناسب است. این گیاه در زیر اشعه ی چراغ فلورسنت پژمرده می شود . آبیاری : درتابستان حداكثر یك‌بار و در زمستان 2 هفته یك‌بار با آب ولرم و بدون املاح خاک : یک قسمت پیت، یک قسمت ماسه و یک قسمت خاک باغچه
توضیحاتچون محل زندگی و زادگاهش در جنگل‌های نسبتا تاریك است، می‌تواند شرایط آپارتمان را به‌خوبی تحمل ‌كند . معمولاً این گیاهان را در تراریوم و باغ شیشه ای یا مجموعه ی گل های یک سبد پرورش می دهند .