هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

Sun
ورود   |   ثبت نام
بنر راست 1بنر راست 2بنر راست 3بنر راست 4بنر راست 5
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 2
تازه ها
زامیوکالکاس
Zamioculcas Zamiifolia
Araceae
ترکیب کوکوپیت و خاک برگ
نور روشن و غیر مستقیم
18 – 26 درجه سانتیگراد
متوسط
زامیوکالکاس

زامیوکالکاس - زاموفیلیا (plant ZZ )
بومی منطقهشرق آفریقا از جنوب کنیا تا شمال شرقی آفریقای جنوبی
مشخصات مورفولوژیگیاه کند رشد ریزوم دار با شاخه های ضخیم و افراشته و برگهای نسبتا باریک سبزتیره وبراق . گلهای کوچک و نه چندان جالب توجهی دارد که معمولاً در فصل تابستان و در قسمت پایینی گیاه ظاهر میشوند . این گیاه میتواند به ۴۵ تا ۶۰ سانتی متر بلندی قد برسد. دارای ساقه زیر زمینی ضخیم و آبدار است. این گیاه به طور معمول همیشه سبز است ، اما در خشکسالی دچار برگریزی میشود . برگ ها به شکل پر ، ۴۰ تا ۶۰ سانتی متر طول دارند، با ۶-۸ جفت برگچه به طول ۷-۱۵ سانتی متر که صاف ، براق و به رنگ سبز تیره هستند. گل ها کوچک زرد روشن که به قهوه ای یا برنزی مایل میباشد به طول ۵-۷ سانتی متر می رسند و از اواسط تابستان تا اوایل پاییز نمایان میشود .
محیط مناسب برای رشدداخل آپارتمان
کوددهیچهاربار در سال بوسیله محلول کود کامل با غلظتی نصف میزان توصیه شده .
روش تکثیرتقسیم ریزوم و قلمه برگ
آفات و بیماری هاآفت خاصی ندارد، مگر پوسیدگی ریشه در اثر آبیاری زیاد
دمای حداقل15°c
مراقبت و نکات باغبانیگرچه این گیاه نسبت به خشکی و کم آبی مقاوم است ولی بیشترین میزان زیبایی را در صورت آبیاری منظم و صحیح به نمایش خواهد گذاشت.بدین منظورپیش از آبیاری اجازه دهید خاک تا حدودی خشک شود و ترجیحا از گلدان کوچک با زهکش مناسب استفاده کنید . مناسبترین خاک برای این گیاه،خاکیست که آب اضافی را بخوبی عبور داده و فرایند تهویه در آن بخوبی صورت پذیرد چراکه عدم عبور آب اضافی گیاه را دچار پوسیدگی ریشه خواهد کرد . یک قسمت خاک گیاهان آپارتمانی ویک قسمت پرلایت یا شن درشت
توضیحاتمعمولا به عنوان گیاه زینتی در منزل نگهداری میشود و شکل خاص ، مقاومت در برابر کم آبی وشدت نور کم ، مصون بودن در برابر آفات، رشد کم و در نتیجه عدم نیاز به کوددهی و تعویض گلدان در فواصل کوتاه، زامیوکالکاس را به یکی از مناسبترترین گیاهان آپارتمانی تبدیل کرده است . تمام قسمتهای این گیاه سمی هستند.این گیاه را دور از دسترس کودکان و حیوانات نگهدارید.همچنین بهتر است در هنگام کار با گیاه و جابجایی از دستکش استفاده کرده یا پس از پایان کار،دستهای خود را بخوبی شستشو دهید.لازم به ذکر است که اطلاق عنوان سمی به این گیاه لزوما به معنی کشنده بودن نیست گرچه وجود حساسیت شدید میتواند حتی منجر به مرگ هم بشود .