هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

Sun
ورود   |   ثبت نام
بنر راست 1بنر راست 2بنر راست 3بنر راست 4بنر راست 5
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 2
تازه ها
سانسوریا
Sansevieia trifaciata
Liliaceae > Agavaceae , Dracenaceae
خاکبرگ و خاک لومی
متوسط تا كم
18 درجه سانتی گراد
کم
سانسوریا

سانسوریا ( شمشيري )
بومی منطقهمناطق گرمسیری آفریقای جنوبی
مشخصات مورفولوژیبرگها مستقيم و شمشيري شكل كشيده ، سبز تيره يا ابلق طلائي با نوارهاي طلائي در دو طرف حاشيه برگ . ارقام پاكوتاه سانسوريا نيز كشت و كار مي شود. ساقه در این گیاه وجود ندارد و برگها مستقیم از سطح خاک خارج می شود. ولی دارای ساقه زیرزمینی بنام ریزوم می باشد که برگها مستقیما از روی این ساقه های زیرزمینی خارج می شود و برای تکثیر از آنها استفاده می شود .
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان
کوددهی2گرم ازت و 2 گرم فسفات و 2 گرم پتاس را در 1000 سی سی آب حل کرده و 3 هفته یکبار هر بار 100 سی سی می دهیم.
روش تکثیرتقسیم پاجوش قلمه برگ در بهار و تابستان (برگها را به طول 8تا 12 سانتیمتر قطعه قطعه کرده و قرار دادن قسمتی از آن در بستر ازدیاد در حرارت 21 درجه سانتیگراد . واریته های ابلق آن فقط با تقسیم بوته تکثیر میشوند تا ابلقی آنها حفظ شود .
آفات و بیماری هاقارچ فوزاریوم
دمای حداقل13 درجه سانتیگراد
مراقبت و نکات باغبانیبه سرما حساس است. این گیاه نسبت به بیماریهای قارچی حساس می باشد لذا بهتر است در آبیاری این گیاه دقت کنیم. در فصل زمستان چنانچه این گیاه در جای خنک نگهداری شود از دادن آب زیاد به آن خودداری کنید زیرا آب زیاد سبب پوسیدگی ریشه می شود ولی در فصل تابستان به آب بیشتری نیاز دارد . وجود زخمهای قهوه ای روی برگها: علت آبیاری بیش از اندازه بوده و برای علاج اجازه می دهیم سطح خاک خشک شود و سپس آبیاری را انجام می دهیم همچنین زهکش ته گلدان باید بررسی شود. در صورتیکه برگها قهوه ای و خشک شود علت آن هوای گرم است یا اینکه گیاه تشنه است که گلدان را آبیاری کرده و به محل خنک تر منتقل می کنیم. در صورتیکه برگها بد شکل شده باشند و حاشیه آنها به صورت جویده شده در آید علت آن حشره آفت است و برای علاج هر دو هفته یکبار با سم حشره کش سم پاشی می کنیم. در صورتیکه برگهای تازه ایجاد شده به حالت نرم و آبکی در آید و حالت افتادگی در آنها ایجاد گردد علت آن تغذیه بیش از اندازه است و علاج آن با توقف تغذیه انجام می شود و در پاییز و زمستان تغذیه صورت نگیرد. در صورتیکه حاشیه برگ دارای لکه های قهوه ای و خشک شده باشند علت تماس برگ با محل گرم است و باید محل گیاه را تغییر داد. خاک : خاك جنگلي يا مخلوط خاك برگ با ماسه در صورتیکه برگها بصورت رنگ پریده در آمده باشند و نقوش خود را از دست داده باشند علت آن کافی نبودن نور است و یا اینکه گیاه به تغذیه مصنوعی نیاز دارد که برای علاج گلدان را به محل روشن تر منتقل می کنند و از تغذیه مصنوعی استفاده می شود. خاک : 2 قسمت خاك برگ پوسيده + 1 قسمت خاك لومي
توضیحاتاین گیاه پرطاقت ترین گیاه درون خانه ای بوده و معمولاً هیچوقت خراب نمی شود . به سایه و خشکی مقاوم است.