هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

Sun
ورود   |   ثبت نام
بنر راست 1بنر راست 2بنر راست 3بنر راست 4بنر راست 5
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 2
تازه ها
شفلرا
Schefflera actinophylla
Araliaceae
خاک باغچه و خاکبرگ
سایه تا نور متوسط
25درجه سانتیگراد
کمی خشک
شفلرا

شفلرا ( درخت چتر )
بومی منطقهاسترالیا
مشخصات مورفولوژیگیاه شفلرا رشد آهسته ای داشته وتک ساقه ای می باشد . برگها سبز رنگ روشن و براق و چرمي و دمبرگها بلند و در بخش انتهايي برگهاي پنجه‌ اي شكل ابتدا با سه برگچه و سپس تعداد آنها به 8 عدد مي‌رسد .
محیط مناسب برای رشدشفلرا گياهي مقاوم به شرائط نامساعد محيطي است و به همين جهت مناسب براي راهروها و كريدورهاي ادارات است .
کوددهیگلدان را با كودهاي مايع يا جامد محلول در آب مخصوص گياهان زينتي نصف ميزان توصيه شده از طرف سازنده طبق دستور هر دو هفته يكبار تغذيه نماييد . برگها رنگ پريده و زرد هستند : كمبود عناصر در خاك گلدان مشهود است، كمبود را با تغذيه مصنوعي هر 2 هفته يكبار جبران نماييد.
روش تکثیراین گیاه را می‌توانید از اواسط تا اواخر بهار، از طریق کشت بذر ، قلمه های انتهایی ساقه و یا قلمه های ساقه ای تکثیر کنید .
آفات و بیماری هازخمهاي پنبه‌اي شكل سفيد رنگ روي دمبرگها ظاهر شده‌اند : عامل آن حشره‌ (آفت) است، هر 2 هفته يكبار با سم حشره‌كش نفوذي سمپاشي نماييد تا علايم برطرف گردند. لكه‌هاي قهوه‌اي روي ساقه‌ها، دمبرگها و سطح زيرين برگها مشاهده مي‌گردند : سطح زيرين برگها را با سم حشره كش نفوذي سمپاشي و پس از 48 ساعت لكه‌ها را با برس مخصوص پاك كنيد . برگها بد شكل و چسبناك و حشرات سبز رنگي روي آنها مشاهده مي‌گردند : آفات را با سم نفوذي يا جذبي طبق دستور هر هفته سمپاشي كنيد تا علايم برطرف گردند . برگها زرد و سطح زيرين آنها تار عنكبوتي است : عامل آن كنه ريز قرمز است، گياه را هر 14 روز يكبار با سم گنه‌كش سمپاشي تا علايم برطرف گردند غبار پاشي در كاهش آفت موثر است .
دمای حداقل18°c
مراقبت و نکات باغبانیساقه های دراز ومنحرف شفلرا در اثر هوای خیلی گرم به وجود می آید . گلدان را به محل خنکتری ببرید اما غبار پاشی نکنید . تشنگی مفرط می تواند گیاه را پژمرده و برگها را آویزان کند . آبیاری بیش از حد باعث زردی و ریزش برگها می گردد . گياه جوان در حال رشد هر سال دوبار احتياج به تعويض گلدان دارد، با افزايش سن گياه هر سال و يا هر دو سال يكبار، در صورت عدم امكان تعيوض گلدان خاكهاي سطحي را با خاك نو و غني عوض نماييد . غبار پاشي جهت تامين رطوبت براي تميز نگه داشتن برگها ، هفته ای دو بار كافي است . اگر نور کافی نباشد واريته‌هاي ابلق رنگ خود را از دست می دهند . برگها زرد مي‌شوند و مي‌ريزند : آبياري بيش از اندازه است ، اجازه دهيد سطح خاك گلدان در فاصله بين دو آبياري خشك و سپس آبياري نماييد ‌، زهكش را بازديد فرمائيد، آب زير گلداني را خارج كنيد . خاک : خاک قلیایی - خاك ليموني با پيت آبیاری : در تابستان هفته‌اي 3-2 بار و در زمستان هفته‌اي يكبار