هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

Sun
ورود   |   ثبت نام
بنر راست 1بنر راست 2بنر راست 3بنر راست 4بنر راست 5
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 2
تازه ها
برگ عبایی
Aspidistra elatior
Liliaceae
خاک معمولی
نور کم تا متوسط
18 – 21 درجه سانتیگراد
خاک همیشه مرطوب
برگ عبایی

برگ عبایی ( گیاه فولادی )
بومی منطقهچین و ژاپن
مشخصات مورفولوژیبرگهای آن سبز تیره ، براق،پهن و به طول ۳ تا ۵۰ سانتیمتر است. همچنین دمبرگ بلندی دارد که مستقیما از سطح خاک بیرون می آید . ارتفاع بوته در حدود ۳۰ سانتیمتر و گسترش آن به ۵۰ سانتیمتر می رسد. برگ عبائی گلهای ریزی دارد که ارغوانی وفنجانی مانند است و روی سطح خاک و در قسمت تحتانی گیاه ، در اواخر تابستان ظاهر میشود و فاقد زیبایی است . عمر این گیاه زیاد است و سالهای متمادی بدون تغذیه و تعویض گلدان در اطاق می ماند
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان – فضای باز
کوددهیدر بهار و تابستان هر ماه يك‌بار با كود مايع يا جامد مخصوص گياهان زينتي گلدان را تغذيه كنيد، البته بايد بدانيد واريته‌هاي ابلق را تغذيه نكنيد.
روش تکثیراواسط بهار تا اویل تابستان بهترین زمان برای جدا کردن ریزومها است .
مراقبت و نکات باغبانیاگر آبياري به موقع و كافي باشد، برگ‌هاي گياه خيلي نرم‌تر خواهند بود . در زمستان نبايد گياه را زياد آبياري كرد هر چند در تابستان به آب زياد نياز دارد . دادن كود زياد به گياه موجب شكاف برداشتن برگ‌ها مي‌شود . در زمستان هفته‌اي يك‌بار (اگر‌ درجه حرارت پايين 10‌درجه باشد هر 10‌روز يك‌بار) آبياري شود و در تابستان هفته‌اي 2بار البته بهتر است اجازه دهيد بين 2‌ آبياري سطح خاك گلدان خشك شود . اين گياه نياز چنداني به تعويض گلدان ندارد چون ريشه‌ها دوست دارند درهم بروند البته بهتر است هر 3 يا 4 سال يك بار گلدان را با يك اندازه بزرگ‌تر تعويض كنيد. تعويض گلدان‌ها را در اوايل بهار قبل از آغاز فعاليت مجدد گياه در محيطي سربسته انجام دهيد . هر چند وقت يك‌بار برگ‌ها را با آب ولرم تميز كنيد . در تابستان براي تامين رطوبت هفته‌اي يك‌بار گياه را غبارپاشي كنيد . خاک : خاک معمولی همراه با ماسه و تورب و کمی مواد آلی (خاک قلیایی)
دمای حداقل10°c
توضیحاتیکنوع ابلق آن نیز وجود دارد که داری نوار کرم رنگ می باشد و بسیار جالب است و احتياج به روشنايي بيشتري نسبت به نوع سبز آن دارد . برگ عبایی گیاهی است بسیار مقاوم خشکی، تغییرات درجه حرارت و همجنین نور کم را به خوبی تحمل می کند . در تابستان باید گلدانها را در نیم سایه بگذارید و گرنه آفتاب برگها را می‌سوزاند . مقا وم ترین گیاه آپارتمانی و قابل سازش با شرایط آپارتمان بطوری که گیاه فولادی نام گرفته است .