هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

Sun
ورود   |   ثبت نام
بنر راست 1بنر راست 2بنر راست 3بنر راست 4بنر راست 5
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 2
تازه ها
گل مریم
Polliantes tuberousa
Amarilidaceae/Agavaceae
خاک سبک شنی و زهکش دار
خیلی زیاد
23-27 درجه سانتیگراد
خیلی زیاد
گل مریم

گل مریم ( tuberose )
بومی منطقهمکزیک
مشخصات مورفولوژیاين گياه بسيار زيبا با دمبرگ‌هاي بلند و گلچه‌هاي سفيد، بسيار معطر مي‌باشد . پيازهاي گل مريم نسبتاً ريز و کوچک بوده و جداکردن آن از خاک همواره مشکل است و بايد با دقت کافي صورت گيرد .
محیط مناسب برای رشدبه صورت شاخه بریده
کوددهیاز نظر تغذیه ای این گیاه به مواد غذایی زیادی نیاز دارد و باید از کودهای تکمیلی برای آن استفاده کرد . کودهای پایه در زمان کاشت با خاک مخلوط می شوند . در مراحل بعدی برای تنظیم مقدار NPK کودها را به صورت کودکاری و در کنار ردیف ها مصرف می کنند و بیشتر در زمان سبز شدن با مصرف در آب آبیاری به خاک اضافه می شوند .
روش تکثیربذر و پیاز
آفات و بیماری هانماتد ، کنه ، تریپس وشته
مراقبت و نکات باغبانیخاک باید همیشه مرطوب باشد ولی در آبیاری آن نباید زیاده روی کرد چون باعث پوسیدن سوخ می شود . از طرف دیگر اگر خاک خشک باشد رنگ شاخ و برگ سبز- آبی تیره و کیفیت گل کم می شود . آبیاری : در طول دوره رشد، رطوبت خاک باید حفظ شود اگر خاک خشک باشد شاخ و برگ گیاه به رنگ، سبز یا آبی تیره در آمده و به علاوه کیفیت گل هم پایین می آید. مقدار آب لازم و دوره آبیاری به آب و هوا ، نوع خاک و میزان بارندگی بستگی دارد. در آبیاری مریم نباید زیاده روی کرد چون این گیاه به رطوبت حساس است . پیاز مریم به سرما حساس بوده و در زمستان باید از خاک خارج گردیده و در انبار نگهداری شود. اگر دمای هوا در فضای باز، بین 30-20 درجه سانتیگراد باشد میزان تولید پیاز به بالاترین مقدار خود می رسد. دمای بهینه نگهداری بوته مریم 5/29-5/15 درجه سانتیگراد می باشد و چون گیاه به سرما حساس است دمای پائین 10 درجه سانتیگراد به آن آسیب می رساند .
توضیحاتگل مريمي كه در ايران توليد مي شود به دليل معطر بودن آن در دنيا منحصر بفرد است و به دليل همين مزيت در دنيا جايگاه ويژه اي دارد و هر ساله مقدار زيادي از اين نوع گل به سراسر جهان وبخصوص به اروپا صادر مي شود .