هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

Sun
ورود   |   ثبت نام
بنر راست 1بنر راست 2بنر راست 3بنر راست 4بنر راست 5
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 2
تازه ها
گل رز
Rosa hybrida
Rosacea
خاک سبک غنی
زیاد
21-24 درجه سانتیگراد
کمی مرطوب (متوسط)
گل رز

گل رز (Hybrid Tea, Sweetheart Rose )
بومی منطقهمناطق معتدل نیمکره شمالی
مشخصات مورفولوژیبوته هايش پاكوتاه و پا بلند و رونده با ساقه هاي چوبي است و در بعضي گونه ها برگهايش غير دائمي و در برخي دائمي ميباشد زمان گل دادن آن در فضای باز از فصل بهار تا اواسط تابستان است. گل رز در تمامی رنگها دیده می شود و در این مورد تنها یک استثناء وجود دارد و آن نبود رزهای آبی است .
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان ، فضای باز وبه صورت شاخه بریده
کوددهیدر زمان کاشت گیاه از کود دهی زیاد باید خود داری کرد. کود بصورت محلول در آب در اختیار گیاه قرار می گیرد. ازت، پتاسیم، منیزیم و آهن بطور منظم در محلول کودی استفاده می شود، در صورتیکه بر، مس، منگنز، مولیبدن بطوردوره ای به محلول کودی افزوده می شود .
روش تکثیرقلمه ساقه
آفات و بیماری هاشته ، تریپس و کنه دو نقطه ای سفیدک پودری ، لکه سیاه رز و کپک خاکستری
مراقبت و نکات باغبانیخاک : لومی رسی یا لومی شنی ( Ph = 6 – 7 )
دمای حداقل0°c
توضیحاتگل رز بعنوان ملکه گلها از زمان عهد باستان مورد توجه بشر بوده است. در آن موقع استفاده های داروئی آن بیشتر مورد توجه بوده ولی بتدریج کشت و کار آن در باغها گسترش یافت. علاقه و اشتیاق انسان به داشتن این گل در تمام فصول سال باعث گردید تا تولید آن در گلخانه انجام گیرد. در حال حاضر گل رز یکی از محبوبترین گلهای جهان است و از لحاظ میزان تولید در صدر قرار دارد . اين گل سرشار از ويتامين E است و فوايد دارويي فراواني در زمينه مراقبت از پوست و درمان برخي ناراحتي هاي پوستي دارد .