هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

Sun
ورود   |   ثبت نام
بنر راست 1بنر راست 2بنر راست 3بنر راست 4بنر راست 5
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 2
تازه ها
گل داوودی
chrysanthemum indicum
Compositae
خاک مخلوط
متوسط تا کامل
16درجه سانتیگراد
خاک همیشه خیس
گل داوودی

گل داوودی ( Chrysanthemum )
بومی منطقهآمریکا ، استرالیا ، آفریقا ، آسیای جنوب شرقی ، چین و ژاپن
مشخصات مورفولوژیقسمت تحتانی ساقه این گیاه تقریبا خشبی بوده و برگهای سبز تیره دارد. گل آذین گیاه داوودی کلاپرک وگلچه های کناری آن زبانه‌ای و گلچه های میانی آن لوله ای می‌باشند. گلهای داوودی در واریته های مختلف دارای رنگهای متفاوت است .
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان به صورت گلدانی و هم به صورت شاخه بریده
کوددهیداوودی به کود نیازی ندارد و پس از اتمام گل به دورانداخته می شود .
روش تکثیربرای تکثیر این گیاه، می توانید در فصل بهار، ازساقه های علفی ، قلمه‌های انتهایی یا ساقه‌ای به طول ۵ تا ۸ سانتی مترتهیه کنید و انتهای آنها را در پودر هورمون ریشه زایی فرو برده و در گلدان محتوی کمپوست مخصوص قلمه بکارید و درحرارت ۱۵ درجه سانتیگراد نگاهداری کنید و همچنین از تقسیم ریشه و بوته نیز میتوان استفاده کرد .
آفاتکنه قرمز ، شته ، تریپس ، نماتدها ، آفت سن گل داودي و بعضي از مگس ها که ناقل بيماري ويروسي هستند .
بیماری هاقارچ بوتری تیس ، لكه سياه گل داودي ، زنگ برگ گل داودي ، سفيدك گل داودي ، بيماري ويروسي
مراقبت و نکات باغبانیاگر از داوودی داخل آپارتمان نگهداری می کنید هر 2هفته یکبار (در تمام فصل های سال )گیاه را آبیاری کنید و همیشه خاک را مرطوب نگه دارید . نوع خاک : مخلوطی ازخاک باغچه ، کود دامی و خاک جنگلی به نسبت مساوی یا مخلوطی از لوم و شن (خاک قلیایی) نوردهی : نور کامل ولی در اواسط روز نور متوسط این گیاه به نور متوسط، حرارت عادی تا بالا، خاک همیشه خیس رطوبت هوای ۵۰ تا ۷۰ درصد و خاک قلیایی احتیاج دارد . ساقه های دراز و منحرف گیاه داوودی به دلیل نور کم محیط است . برای اینکه گیاه متناسبی داشته باشید، آنرابه محل پرنورتری ببرید . اگر سطح زیرین، برگها داوودی مملو از تارعنکبوت باشد، باید با پارچه تمیزی که مرطوب است آن پاک کنید و یا هر دو هفته یکبار با سم کنه کش گیاه را سمپاشی کنید. هوای خیلی مرطوب، برگهای این گیاه را زرد می کند. غبار پاشی را متوقف کنید و گلدان را به محل خشک تری ببرید . درصورتی که مشاهده کردید غنچه های داوودی باز نشده و بعضی از آنها خشک می شوند، بدانید گیاه خیلی تشنه است نور کم محیط و یا نگهداشتن تعداد زیادی غنچه روی هرساقه، باعث بازنشدن غنچه ها می شود. برگهای پایینی گیاه دراثر قارچ بوتری تیس که خود ناشی از هوای سرد و مرطوب است سیاه می شوند. برای از بین بردن علایم، گلدان را محل گرمتری منتقل کرده و غبار پاشی را کاهش دهید در صورتی که هنگام غبار پاشی گلها را هم خیس کنید، گلها می پوسند. هوای خیلی گرم نیز برگها و ساقه ها را چروکیده می کند.
توضیحاتاین گیاه ازنظر فتوپریودیسم ، ازگیاهان روز کوتاه محسوب میشود. با استفاده از این موضوع می توان دقیقا گیاه را در زمان دلخواه به گل برد . مثلا برای گل دادن، گلدان را علاوه برشب، مدتی از روز هم در تاریکی نگه می دارند و یا برای عقب بردن زمان گلدهی، مدتی درشب گیاه را در محل نورانی می گذارند .