هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

Sun
ورود   |   ثبت نام
بنر راست 1بنر راست 2بنر راست 3بنر راست 4بنر راست 5
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 2
تازه ها
گل استرزیا
Strelitzia reginae
Strelitziaceae
خاک غنی و کمی ماسه
زیاد – تابش مستقیم آفتاب
16-19درجه سانتیگراد
سه روز در هفته
گل استرزیا

گل استرزیا ( پرنده بهشتی ، bird-of-paradise )
بومی منطقهآفریقای جنوبی
مشخصات مورفولوژیارتفاع آن به حدود یک متر می‌رسد.این گونه دارای برگهای سبز نسبتا روشن و تخم مرغی شکل است. گلآذین این گیاه به طول ۱۵ سانتی متر در بهار، در انتهای ساقه‌ای به طول یک متر به وجود می آید. گل آذین شامل اسپات سبز بار گه های ارغوانی و قایق مانند است که از آن گلهای نارنجی و آبی رنگ خارج می‌شوند .
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان به عنوان گلدان آپارتمانی وهم به عنوان شاخه بریده
کوددهیبرای گلدان آپارتمانی استرزیا هر دو هفته یکبار با کود مایع تغذیه شود . ( هر ماه خاک گلدان را با بارورکننده های غنی از پتاسیم و نیتروژن مخلوط کنید. استفاده از بارورکننده های مایع برای رشد بهتر این گیاه توصیه می شود )
روش تکثیرتقسیم بوته از بهار تا تابستان (ابتدا خاک را مرطوب کنید و گیاه را از گلدان خارج نمایید با دقت هر گیاه جدیدی را که حداقل ۳ یا ۴ برگ داشته باشد، از گیاه مادری جدا کنید. و در ریشه دهی صورت بگیرد. گلدانهای جدید را در دمای ۲۰ درجه سانتیگراد و نور مناسب، ولی دور از تابش مستقیم خورشید قرار دهید و خاک را نسبتا مرطوب نگهدارید) یا کشت بذر در بهار در دمای 21 – 18 درجه سانتیگراد (تکثیر پرنده بهشتی نیاز به هنر و صبر زیاد دارد. بذرهایش به رنگ قهوه ای تیره، همراه با توده کرکهای نارنجی هستند ، تکثیر بذرها در دستگاه تکثیر کننده، در دمای ثابت ۲۴ درجه سانتیگراد، ۶ ماه طول خواهد کشید.وقتی جوانه ها رشد کرده و بزرگ شدند، می توانید آنها را جابجا کنید و در گلدانی با قطر دهانه ۹ سانتیمتر حاوی کمپوست گلدانی با پایه پیت بکارید )
دمای حداقل3°c-
مراقبت و نکات باغبانیدر هنگام استراحت گیاه که از اواسط تیرماه تا اواخر مرداد ماه است باید آبیاری را قطع کرد و یا به مقدارخیلی کم آبیاری کرد . پرنده بهشتی به نور متوسط تا زیاد ، گرمای بالای محیط ، خاک همیشه خیس ، رطوبت ۵۰ تا ۷۰ درصد و خاک قلیایی احتیاج دارد . در هنگام استراحت گیاه که از اواسط تیرماه تا اواخر مردادماه است باید آبیاری را به کلی قطع کرد و یا به ندرت انجام داد . ساقه هایی که گل آنها تمام شده یا برگهای نامرتب و نا به جا دارند، باید در اوایل هر تابستان از حدود سطح زمین قطع شوند. هیچ هَرَس یا پیرایش دیگری لازم نیست .
توضیحاتنام علمی این گیاه از نام ملکه شارلوت مکلامبورگ استرلیتز همسر ژرژ سوم پادشاه انگلستان گرفته شده است .