هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

Sun
ورود   |   ثبت نام
بنر راست 1بنر راست 2بنر راست 3بنر راست 4بنر راست 5
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 2
تازه ها
گل ارکیده سیمبیدیوم
Cymbidium species
Orchidaceae
خاک سبک و جاذب رطوبت
روشن تا نیمه سایه
20-28°C > 68-82°F
کمی خشک
گل ارکیده سیمبیدیوم

گل ارکیده سیمبیدیوم ( Cymbidium orchid )
بومی منطقهمناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری آسیا (مانند شمال هند ، چین ، ژاپن ، مالزی ، فیلیپین ، و جزیره بورنئو) و شمال استرالیا
مشخصات مورفولوژیارتفاع : 50 ساتیمتر رنگ گل : رنگهای متنوع
محیط مناسب برای رشداین گیاهان را به عنوان گیاهان خانگی و همچنین برای تزیینات به عنوان گل شاخه بریده پرورش میدهند .
کوددهیدر طول دوران رشد هفته ای يك بار به محلول رقيق غذایي به نسبت يك چهارم تا نصف قاشق چايخوري از كودهای مخصوص اركيده در سه ليتر آب نياز دارند .
روش تکثیرکشت بافت
بیماری ها( Helminthosporium, Pythium, Fusarium)
مراقبت و نکات باغبانینیاز نوری : ، نور خورشید صبح یا بعد از ظهر ارکیدها گیاهانی سایه دوست حساب میشوند. (محل گلدان نباید خیلی تاریک و نه خیلی در معرض تشعشع آفتاب باشد) ارکیدها دوست ندارد تا مرز خشکیدگی و پژمردگی (Wilting) بی آب بمانند. گلدانها قبل از خشک شدن باید آبیاری شوند و صبر شود تا دوباره تقریبا نزدیک به خشک شدن برسد تا مجددا آبیاری انجام شود. فاصله آبیاری بسته به مواد تشکیل دهنده خاک گلدان دارد (که اغلب از مواد سبک و جاذب آب استفاده میشود.) بنابراین حدود یکبار در هفته تا یکبار در ده روز فاصله پیشنهادی ما خواهد بود. در زمستانها که لوازم گرمایشی روشن میشوند رطوبت هوا کم میشود و نیاز به آبیاری بیشتر خواهد بود. همچنین توجه کنید که غنچه ها و شکوفه ها را نباید آب بزنید که عمر گلها را کم میکند .
توضیحاتاین گونه از orchids یکی از محبوب ترین گونه ها در جهان به خاطر گلها بسیار زیبای آن است. یکی از ویژگی های که باعث می شوداین گیاه محبوب باشد این واقعیت است که می تواند در هوای سرد زنده بماند . اينها اركيده هایي هستند كه در بيرون از ساختمان قادر به رشدند. آنها در نور كافي تابستان به بهترين نحو گل های خود را آشكار مي كنند، همينطور در اويل پایيز قبل از اینكه برگ ها به زردي بگرایند . این اركيده ها به صورت گل های شاخه بريدني عرضه مي شوند كه در ابتدا اندازه گل ها بسيار بزرگ بوده است. امروزه رقم های جديدي به نام mini cymbidium يا midi cymbidium توليد شده اند كه گل های كوچك تر و مناسب تري برای داخل آپارتمان توليد مي كنند .