هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

Sun
ورود   |   ثبت نام
بنر راست 1بنر راست 2بنر راست 3بنر راست 4بنر راست 5
بنر بالا 1بنر بالا 2بنر بالا 2
تازه ها
اولدمن
CEPHALOCEREUS SENILIS
CACTACEAE
خاک مخلوط
نور کامل خورشید
16درجه سانتیگراد
کم تا متوسط
اولدمن

کاکتوس سفالوسرئوس ( کاکتوس پیرمرد ، oldman )
بومی منطقهشهر Guanajuato و Hidalgo در شرق مکزیک
مشخصات مورفولوژیاین گونه حالت ستونی بلند با خوشه هایی از ساقه است که می تواند 5 تا 15 متر قد کشیده و بلند شود، ساقه منحصر به فرد معمولا بدون شاخه است و قادر به مقاومت در برابر وزن شاخه های جانبی نیز نمی باشد. قابل توجه ترین ویژگی آن موهای بلند و پرپشت سفید آن است که برای محافظت از آفتاب در خدمت گیاه است. گل های کاکتوس کاکتوس سفالو سرئوس سنیلیس یا "کاکتوس پیرمرد" به رنگ های قرمز ، زرد ویا سفید دیده میشود، ولی توانایی گل دادن تا سن 10 تا 20 سالگی را ندارد.
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان
مراقبت و نکات باغبانینیاز آبیاری آن کم تا متوسط در تابستان است و تقریبا هیچ آبیاری در زمستان نیاز ندارد و بسیار مستعد پوسیدگی به خصوص در زمان جوانی است و به زهکشی خوبی نیاز دارد. به مکانی با نور کامل خورشید گرمای زیاد و خاکی که متخلخل و از نظر مواد غذایی ضعیف باشد نیاز دارد.
توضیحاتاین گیاه کاکتوسی است پرپشت و ستونی شکل که اگر به عنوان گیاهی آپارتمانی نگهداری شود هرگز گل نمی دهد اما به دلیل داشتن شکل حقیقتا استثنایی بسیار مورد علاقه مردم است. نام سفالوسرئوس اشاره است به سفالیوم یا سر که گلها از آن خارج می شوند. سفالوسرئوس به خاطر کرکهای سفید فراوانش که شباهت زیادی به موی پیرمردان دارد به نام عمومی پیرمرد یا old man معروف شده است .